LatviešuEnglish


FIZĀĻU LAMPIŅAS

Iedvesmojies siltiem, gaišiem svētkiem! Pagājušā gada lampiņu virtene var viegli iegūt jaunu veidolu un arī bērni gribēs iesaistīties mājas dekorēšanā, saspraužot fizāļus uz spuldzītēm.
Spuldzīšu virtene ar fizāļiemSpuldzīšu virtene ar fizāļiemSpuldzīšu virtene ar fizāļiemSpuldzīšu virtene ar fizāļiem

ADVENTES VAINAGI

Cik vien atceros, Adventes vainagus esmu taisījusi vai vismaz dekorējusi pati, bet izrādās, ka šeit tos neesmu atrādījusi. Tāpēc šogad padalīšos ar vairākām, pilnīgi dažādām Adventes vainagu idejām - iespējams, kāda no tām kalpos par iedvesmu Adventes un Ziemassvētku dekoriem jūsu mājās.
Balts ozolzīļu vainags.Balts ozolzīļu vainags.Balts ozolzīļu vainags.Balts ozolzīļu vainags.Balts ozolzīļu vainags.Apiņu vainags ar mandarīnu mizas zvaigznītēm.Apiņu vainags ar mandarīnu mizas zvaigznītēm.Apiņu vainags ar mandarīnu mizas zvaigznītēm.Apiņu vainags ar mandarīnu mizas zvaigznītēm.Apiņu vainags ar mandarīnu mizas zvaigznītēm.MGidejas_Adventes-vainags_Adventh-wreath_home-decor_214242.jpgMGidejas_Adventes-vainags_Adventh-wreath_home-decor_183933.jpg

LIELDIENAS 2017

Puzuru darināšana ir sena tradīcija, tomēr tā joprojām ir aktuāla. Ģeometriskajās formās šķietami slēpjas kāda maģiska pievilcība. Es sen biju domājusi par to darināšanu un esmu priecīga, ka šogad šo domu īstenoju. Durvju dekors - netradicionālāks, bet arī puzurs - zaķis, par to man ir īpašs lepnums!
Lieldienu puzuriLieldienu puzuriLieldienu puzuriLieldienu puzuriLieldienu puzuriLieldienu puzuriLieldienu puzuriLieldienu puzuriLieldienu puzuriPuzurs - ZaķisPuzurs - ZaķisPuzurs - ZaķisPuzurs - ZaķisPuzurs - Zaķis

Ziemassvētki 2016

Liegā melodijā plūstot
Svētvakara zvani slīd
Un par svētu gaismu kļūstot
Baltais miers tur zvaigznēs spīd.
~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~~Ziemassvētki~

Latvijas 98. dzimšanas diena

Daudz laimes, Latvija!
Latvijas valsts svētkiLatvijas valsts svētkiLatvijas valsts svētkiLatvijas valsts svētkiLatvijas valsts svētkiLatvijas valsts svētkiLatvijas valsts svētkiLatvijas valsts svētkiLatvijas valsts svētki

PEONIJAS

Vienas no skaistākajām un smaržīgākajām puķēm. Tik vienkāršas un cēlas, tik sievišķīgas! Perfektas pasākumiem un mājas dekorēšanai jūnijā.
PeonijasPeonijasPeonijasPeonijasPeonijas

LIELDIENAS 2016

MGidejas_Lieldienas-01.jpgMGidejas_Lieldienas-02.jpgMGidejas_Lieldienas-03.JPGMGidejas_Lieldienas-04.JPGMGidejas_Lieldienas-05.jpgMGidejas_Lieldienas-06.JPGMGidejas_Lieldienas-07.jpgMGidejas_Lieldienas-08.jpgMGidejas_Lieldienas-09.JPGMGidejas_Lieldienas-10.JPGMGidejas_Lieldienas-11.JPGMGidejas_Lieldienas-12.JPG

Latvijas 97. dzimšanas diena

MGidejas_valsts-svetki_galda-dekors_candles-centerpiece_20151118_143432.jpgMGidejas_valsts-svetki_galda-dekors_candles-centerpiece_20151118_143740.jpg

RAIBĀS LIELDIENAS

Sīpolu mizās krāsotas olas, salvešu zaķi un vāzē izplaucēti forsītiju zari.Lieldienu vainadziņš.Olas bērzu zaru ligzdiņā.

GLĀZES AR MĪĻĀKAJIEM ZIEDIEM

Glāžu dekorāšanai varat izmantot jebkurus ziedus, kas patīk - gan svaigus, gan kaltētus. Šoreiz es izmantoju kaltētus orhideju ziedus (tos noņem neilgi pirms noziedēšanas un izžāvē uz radiatoriem). Ziedus iesien lentītē un apsien ap glāzi vai glāzes kājiņu.
Glāzes ar baltām orhidejāmGlāzes ar baltām orhidejāmGlāzes ar baltām orhidejāmGlāzes ar baltām orhidejāmGlāzes ar baltām orhidejāmGlāzes ar baltām orhidejām

DĀVANĀ NAUDA

Mūsdienās visbiežāk jaunlaulātie vēlas dāvanā saņemt tieši naudu - viesiem šāds lūgums ļoti atvieglo dāvanas izvēli, taču, kā naudu noformēt, lai nebūtu jādāvina klasiskā aploksnīte?

Ideju var pasmelties ielūguma tekstā, jo norāde par vēlmi saņemt dāvanā naudu mēdz būt ietērpta dažādos epitetos.

Ja lūgts ar dāvanu palīdzēt sakrāt kāzu ceļojumam, tad naudiņu var piestiprināt pie rotaļu kuģīša, lidmašīnas vai autobusa.


Savukārt, ja teikts, ka jaunais pāris vēlas saņemt dāvanā kāpostiņu, tad var apspēlēt kāpostu tēmu gan naudu ieliekot starp īsta kāposta lapām, gan noformējot burciņā kopā ar smalki sagrieztām gaišzaļa papīra strēmelītēm, kas atgādinās skābētos kāpostus, gan arī pašu naudiņu noformējot kā kāpostgalvu, piemēram, uzspraužot ar smalkām adatiņām uz neliela globusa.


Bieži vien naudu piestiprina pie naudas koka zariem vai pie mākslīgi izveidota koka. To var sabērt iekšā balonā vai daudzās kastītēs, kas saliktas viena iekš otras un naudiņa, protams, pašā mazākajā.


Arī skaista krājkasīte ar naudu būtu lieliska alternatīva aploksnei. Savukārt, kastīti naudai var izveidot kā torti, picas šķēli vai mafinu.

 

Bet arī skaista aploksne vai apsveikums ar kabatiņu nebūt nav peļams dāvanas pasniegšanas veids.


Dāvināt ir prieks, bet skaisti un oriģināli noformētu dāvanu pasniegt ir vēl lielāks prieks gan pašiem, gan arī saņēmējiem.
 
“MGidejas” palīdzēs Jums atrast oriģinālu un atbilstošu dāvanas risinājumu, kā arī to kvalitatīvi noformēs.
 
Lai Jums skaisti svētki un liels dāvināšanas prieks!

SNIEGPĀRSLIŅU BURVĪBA

Visskaistākais ziemā ir sniegpārsliņas - gan krāšņās, gan vienkāršās... Sidrabaini baltas, tik dažādas un neatkārtojamas.
Arī Tu vari izdekorēt telpas ar skaistām sniegpārslu virtenēm, iekarināt sniegpārsliņas eglītē vai izmantot sniegpārslu dekorācijas ziemas kāzām.
Sniegpārslu dekorācijas kvilinga tehnikāSniegpārslu dekorācijas kvilinga tehnikāSniegpārslu dekorācijas kvilinga tehnikāSniegpārslu dekorācijas kvilinga tehnikāZiemassvētku virtene ar sniegpārsliņāmZiemassvētku virtene ar sniegpārsliņāmZiemassvētku virtene ar sniegpārsliņāmKĀZU IELŪGUMI UN APSVEIKUMI

Sākot organizēt kāzas, jāsāk domāt par ielūgumiem – kāzu vēstnešiem. Kāzu ielūgumi nav tikai ietvars rakstiskam uzaicinājumam, tie atspoguļo precinieku gaumi un netieši var norādīt uz svinību lielumu un greznumu, piemēram, saņemot ļoti greznu un izsmalcinātu ielūgumu, viesi intuitīvi nojautīs, ka uz kāzām ir pamatīgi jāsapošas. Ielūgumi var būt arī vienotā stilā vai krāsu gammā ar svinību vietas noformējumu vai jaunā pāra apģērbu – it īpaši, ja klasiskās balti melnās toņu gammas vietā ir izvēlētas kādas košākas krāsas vai krāsu akcenti.
Svarīgi, ka kāzu ielūgumi jānosūta vai jāatdod laicīgi – vislabāk jau mēnesi iepriekš. Taču gadījumos, kad laulības paredzētas darba dienā, ielūgumus vajadzētu nosūtīt vismaz divus trīs mēnešus ātrāk. Vislabāk šādā situācijā būtu pusgadu pirms kāzām nosūtīt lakoniskus ielūgumus, kas Amerikā izplatīti ar nosaukumu “save the date” - tajos nenorāda ne precīzu svinību vietu, ne laiku, tikai norāda datumu, lai viesi var laikus ieplānot brīvu dienu. Tādā gadījumā tradicionālos ielūgumus var nosūtīt apmēram divas nedēļas pirms kāzām.

Ielūgumus precinieki var darināt paši, var pasūtīt māksliniekam un var arī izgatavot sadarbojoties ar mākslinieku. Bieži vien pārim gribas piedalīties ielūgumu izgatavošanas procesā, lai ielūgumi būtu personiskāki, taču visu izdarīt pašiem nav iemaņu un patiesībā nav arī vajadzības.

Sākumā pārim jāvienojas par aptuveno ielūgumu stilu. Varbūt patīk kāds ielūgums no citām kāzām vai internetā atrasts paraudziņš, bet var arī būt, ka pašiem ienāk prātā kāds variants – jebkurā gadījumā jāparāda un jāpastāsta māksliniekam savas vēlmes, lai var izgatavot skices un vienu vai vairākus paraudziņus. Kad ideja ir skaidra, tad jāizvēlas materiāli. Papīru es vislabprātāk izvēlos kopā ar jauno pāri, jo ir ļoti daudz dažādu variantu, kas atšķiras ne tikai ar krāsu un faktūru, bet arī ar cenu. Citi materiāli ir brīvs domas lidojums – lentītes, pērlītes, auduma vai papīra ziedi, fotogrāfijas, dažādi zīmējumi, gredzenu imitācijas... Variantu ir ļoti, ļoti daudz, taču ne visi ir iespējami, ja ielūgumus sūta pa pastu. Ja ielūgumus nodod katram viesim personiski, tad var nedaudz izdekorēt arī aploksnes, izmantojot kādu akcentiņu - līdzīgu kā ielūgumos.

Būtisks ir arī ielūguma teksts – tam jābūt īsam un konkrētam, bet reizē arī svinīgam. Uzskatu, ka mūsdienās, kad ir pieejami tik dažādi drukātā teksta stili, nav nepieciešamības rakstīt ielūgumus ar roku. Ērtības labad ar roku var ierakstīt viesu vārdus un personiskumam pašiem parakstīties. Ja tomēr pāris vēlas, lai ielūgumi būtu rakstīti ar roku, tad es ieteiktu rakstīt pašiem – lai arī māksliniekam varbūt sanāktu glītāk, tas nekad nebūs tik personiski un mīļi.

Savukārt kāzu viesi dažkārt vēlas pasniegt jaunlaulātajiem īpašu, ar rokām darinātu apsveikumu, kuram nav otra identiska un kurā mākslinieks ir ielicis drusciņ savas labās domas – gluži kā audēja ausdama segu.

Pēc būtības kāzu apsveikumi ir ļoti līdzīgi kāzu ielūgumiem gan stila, gan materiālu izvēles ziņā. Ir gadījumi, kad apsveikumu pieskaņo ielūgumam, piemēram, ja ielūgums ir ar kādas svešzemju kultūras elementiem vai arī kāzas plānotas pie jūras un ielūgumā izmantoti gliemežvāku vai kādi citi jūras motīvi. Tāpat apsveikumu var pieskaņot jaunlaulāto būtībai un stilam vai pat savam tērpam. Ja precas radoši cilvēki, tad apsveikuma kartiņu var izgatavot kā greznu grāmatzīmi ar precinieku iniciāļiem, viņu portretiem vai karikatūrām. Izvēloties zīmēt ziedu vai citus dabas motīvus, es parasti noskaidroju, kāda ir to simboliskā nozīme, lai apsveikums ir ne tikai skaists, bet arī pauž labos vēlējumus.

Ja plānots dāvināt naudiņu, tad var izgatavot apsveikumu, kurā naudu ērti ievietot. Vienkāršs un elegants variants ir apsveikuma iekšpusē izveidots nodalījums naudiņai. Ja vēlas ko netradicionālu, tad var, piemēram, naudu satīt rullītī un piestiprināt uz apsveikuma ar lentīti kopā ar citiem rotājumiem.

Leonardo da Vinči ir teicis: “Gleznojums ir dzeja, kas ir vairāk redzama nekā jūtama, un dzeja ir gleznojums, kas ir vairāk jūtams nekā redzams.”

Domas lidojums ir neierobežots un neapstādināms. Nebaidieties no savām idejām – uzticiet tās māksliniekam un kopīgiem spēkiem Jūsu kāzu ielūgumi vai apsveikums, ko dāvināsiet, būs skaists un oriģināls Jūsu domas un mākslinieka profesionālā viedokļa kopdarbs.

Raksts publicēts arī portālā www.preceties.lv